سیستم امنیتی منزل

سیستم امنیتی منزل

سیستم امنیتی منزلReviewed by Admin on Nov 14Rating: 4.0سیستم امنیتی منزل - مزیت های سیستم امنیتی منزل با هوشمند سازی - میرایسیستم امنیتی منزل مزیت های سیستم امنیتی منزل با هوشمند سازی مزیت های سیستم امنیتی منزل با هوشمند سازی ساختمان قابلیت فعال و غیر فعال سازی

برای ایجاد یک سیستم امنیتی کارا برای منزل راهکار های متفاوتی موجود می باشد.

در این مقاله به بررسی سیستم های عمومی موجود در بازار و نحوه عملکرد آنها خواهیم پرداخت:

سیستم امنیتی هوشمند سازی ساختمان

این سیستم مبتنی بر عملکرد سنسور ها پاسخ مناسبی به کاربر ارائه می دهد.

سنسور های مورد استفاده در این سیستم سنسور های تشخیص حرکت و مگنت های درب و پنجره می باشد و نسبت به نوع برنامه نویسی کارایی آنها متفاوت می باشد.

به عنوان مثال مگنت های درب، باز و بسته شدن غیر مجاز درب و پنجره را رصد کرده و پالس مناسب را به مغز سیستم ارسال می کند.

به همین شکل سنسور حرکتی وجود و یا عدم وجود حرکت در محلی مشخص را تشخیص داده و پالس مناسب را به مغز سیستم ارسال می کند.

سنسور امنیتی منزل

سنسور امنیتی هوشمند

مزیت های سیستم امنیتی منزل با هوشمند سازی

مزیت های سیستم امنیتی منزل با هوشمند سازی ساختمان قابلیت فعال و غیر فعال سازی از راه دور و امکان تعریف سناریو های مختلف اتوماسیون می باشد.

به عنوان مثال فرض کنید بدون مراجعه به منزل قصد سفر دارید بستن شیر آب، گاز خاموش کردن تجهیزات برقی و قفل کردن درب دغدغه های اولیه شما خواهند بود در صورتی که توسط سیستم هوشمند کلیه این اعمال به شکل اتوماتیک انجام شده و سیستم امنیتی فعال شده و در صورت مشاهده ترکیدگی لوله و یا باز شدن غیر مجاز درب و یا حرکت غیر مجاز در منزل به شکل پیامک و ناتیفیکیشن به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

سیستم امنیتی منزل

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری سیستم امنیتی هوشمند سازی ساختمان بسیار بیشتر از آنچه بیان شد می باشد.

در این سیستم می توان برای هر سنسور نسبت به موقعیت و شرایط مختلف برنامه های مختلفی تعبیه کرد.

برای بیان این انعطاف پذیری می توانیم مزیت های دیگری را نیز به مثال قبل اضافه کنیم از جمله آبیاری اتوماتیک گیاهان روشن و خاموش کردن اتوماتیک پمپ و بخاری آکواریوم و از این قبیل تجهیزات و یا می توان سیستم را پیشرفته تر برنامه نویسی کرد بصورتی که اتوماتیک پس از غروب آفتاب سیستم روشنایی اتوماتیک روشن شود تلویزیون روشن شده صدای آن کم و زیاد شود

و.. همه و همه قابلیت هایی است که نسبت به کارایی آن برنامه نویسی می شود.

سیستم امنیتی منزل

سیستم امنیتی منزل شما می تواند حالات مختلفی داشته و نسبت به شرایط شما برنامه نویسی شود!

به عنوان مثال هنگامی که در منزل حضور دارید و شب هنگام خواب پس از روشن کردن سیستم امنیتی در صورت باز شدن غیر مجاز درب و پنجره آلارم مورد نیاز به شما داده خواهد شد ولی هنگام مشاهده حرکت (قطعا از ساکنان منزل) لامپ ها 30 درصد روشن شده و در حالی که از تاریکی مطلق جلوگیری می کند به چشم شما نیز آسیب نمیرساند.

سیستم امنیتی منزل

تطبیق پذیری با تمامی سنسور ها

سیستم امنیتی منزل می تواند شامل نشت آب،گاز، تشخیص دود و آتش نیز باشد.

و در موقعیت مناسب اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد.

یکی از مزیت های اصلی سیستم هوشمند قابلیت تطبیق پذیری با تمامی سنسور ها و عملگر های سنتی می باشد.

فرض کنید با تمامی سختی ورود به خانه شما توسط سارق او توانست اینکار را انجام دهد و هم اکنون روبروی شما ایستاده و با نشانه رفتن اسلحه ای رو به شما ایستاده است.

در این حالت یک کلید تک پل ساده که به ظاهر لامپی را روشن می کند ولی در پشت صحنه بدون اطلاع سارق به دوستان و آشنایان شما این خطر را اطلاع رسانی می کند راهگشای مشکل شما خواهد بود.

سیستم امنیتی هوشمند منزل

برنامه نویسی سیستم امنیتی منزل

در برنامه نویسی سیستم امنیتی منزل به همراه هوشمند سازی ساختمان می توان کارهای بسیاری انجام داد و مثال های بیان شده فقط گوشه ای از توانایی این سیستم  ها می باشد.

سیستم امنیتی نسبت به نیاز مشتری تعریف شده و برنامه نویسی می شود و گزینه های مختلف به او پیشنهاد می شود و هر راه حلی که مد نظر مشتری بود قطعا با برنامه نویسی قابلیت اجرا خواهد داشت.

در کنار تمامی این قابلیت ها وجود دوربین های مدار بسته با قابلیت کنترل از راه دور نیز می تواند راهگشایی بسیاری از مشکلات باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =