هزینه هوشمند سازی ساختمان

هزینه هوشمند سازی ساختمان

هزینه هوشمند سازی ساختمانReviewed by مدیر سایت on Mar 3Rating: 4.5هزینه هوشمند سازی ساختمان - قیمت هوشمند سازی ساختمان - میرایهزینه هوشمند سازی ساختمان نسبت به قابلیت های درخواستی و همچنین تعداد سرخط های برق تابلو برق تعیین می شود. به عنوان مثال قیمت هوشمند سازی ساختمان یک ساختمان 150 متری دو خوابه با

در این مقاله هدف بررسی میزان ارزش افزوده ی هوشمند سازی ساختمان در مقایسه با خانه سنتی می باشد. هزینه هوشمند سازی ساختمان نسبت به قابلیت های درخواستی و همچنین تعداد سرخط های برق تابلو برق تعیین می شود تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص این قابلیت ها بیشتر بحث کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!!

هزینه هوشمند سازی ساختمان

به عنوان مثال یک ساختمان 150 متری دو خوابه با 30 سرخط روشنایی هزینه  هوشمند سازی کمتری نسبت به یک خانه 400 متری 3 خوابه با 70 سرخط روشنایی دارد. لذا عامل اول تعیین هزینه تعداد سرخط ها می باشد.

لازم به ذکر است در بسیاری از ساختمان ها برای کاهش هزینه فقط پذیرایی هوشمند می شود و مابقی سنتی باقی می ماند.

عامل دوم تعیین کننده قیمت هوشمند سازی قابلیت های درخواستی می باشد در این میان بسیاری از برند ها با جداسازی قابلیت هایی که می تواند یکجا و به همراه هم ارائه شوند به دنبال افزایش سود می باشند اصولا قابلیت های عمومی قابل تعریف به شرحی می باشند که در ادامه مقاله به معرفی آن ها می پردازیم.

 

قیمت هوشمند سازی ساختمان

قابلیت های هزینه بر خانه هوشمند

کلید های تاچ و ابعاد آن و یا کلید های غیر تاچ و تعداد کلید های آن:

در اکثر برند های معتبر حق انتخاب نوع کلید در خانه هوشمند با مشتری می باشد.

کنترل از راه دور

ارائه این سرویس به دو شکل می باشد هزینه کمتر با نام p2p که در سرعت های پایین قطعی سرویس مشاهده خواهد شد و پشتیبانی آنلاین وجود ندارد و هزینه بیشتر  از طریق سرور داخلی به همراه پشتیبانی آنلاین.

کنترل از طریق پیام کوتاه

در اکثر برند ها هزینه جداگانه ای به جهت راه اندازی این قابلیت در نظر گرفته می شود.

سیستم صوتی

سیستم صوتی تحت شبکه هماهنگ با کلیه تجهیزات دیگر

سنسور ها

سنسورهای ارسال و دریافت امواج ir تجهیزات بی سیم منزل را کنترل خواهند کرد که گاها در یک پک به همراه ترموستات سنسور سنجش میزان نور، سنسور تشخیص حرکت و no-nc ارائه می شوند.
شیر های برقی : شیر های برقی به جهت کنترل از راه دور گاز و اب منزل
پرده های برقی: قابلیتی که به علت فرم خاص پرده های خانه های ایرانی هنوز تقاضای زیادی ندارد.
نرم افزار تلفن همراه: بسیاری از برند ها نرم افزار را رایگان ارائه می دهند و تعدادی نیز مبلغی دریافت می کنند.
سنسور های متفرقه: مانند سنسور نشت اب تشخیص میزان اکسیژن و….


هزینه امکانات خاص

در این میان قابلیت های خاصی نیز وجود دارد که با قیمت های بسیار بالایی ارائه می شوند به عنوان مثال با ورود به منزل حالت روحی شخص تشخیص داده شده و نسبت به نوع ان از جمله عصبانیت، خوشحالی، استرس و… موسیقی مناسبی پخش شده، روشنایی به میزان مناسبی به شکل خودکار تنظیم می شود و دمای منزل نیز اتومات تغییر پیدا می کند که تاثیر چشم گیری در هزینه هوشمند سازی دارد.


قیمت سیستم هوشمند ساختمان

در ابتدا یکی از مهمترین مراحل انتخاب قابلیت های مورد نظر شما و همچنین نوع پنل هوشمند می باشد.

وقتی صحبت از قابلیت ها می شود منظور اتوماسیونی است که از شرکت خانه هوشمند انتظار دارید.

هزینه هوشمند سازی خانه

امکانات مورد انتظار از خانه هوشمند

به عنوان مثال کنترل از راه دور از طریق پیام کوتاه و یا اپلیکیشن و اینترنت، شیرهای برقی اب و گاز، نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی و نحوه کنترل انها و بسیاری از قابلیت هایی که هوشمند ساز ساختمان به شما ارائه خواهد داد.

انتخاب پنل هوشمند لمسی و یا مکانیکی نیز میتواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت نهایی داشته باشد.

در مجموع قیمت هوشمند سازی ساختمان به پارامتر های بسیار مختلفی بستگی دارد ولی یکی از مهمترین انها مهارت پرسنل شرکت هوشمند ساز می باشد در اینجا یک مثال از نحوه کاهش هزینه با حفظ قابلیت بیان خواهیم نمود تا اهمیت این موضوع بیش از پیش بر شما اشکار شود.

کاهش هزینه هوشمند سازی

در کنترل فن کوئل سیستم رایج استفاده از رله های ۱۶ امپر می باشد فرض کنید در یک ساختمان ۳ خوابه ۶ عدد فن‌کوئل وجود داشته باشد از انجا که هر فن کوئل ۳ سر خط با نام های دور کند، متوسط و تند دارد در مجموع ۱۸ سرخط رله ۱۶ امپر برای کنترل انها مورد نیاز است و انچه بیان شد رایجترین نحوه کنترل فن کوئل می باشد‌.

ولی خلاقیت و تخصص پرسنل اینجا نمود پیدا می کند که بتواند به گونه ای با حفظ قابلیت کنترل فن کوئل از راه دور و از طریق ریموت و پنل هزینه ها را کاهش دهد.

رله های ۱۶ امپر گران ترین نوع رله ها می باشد و بعلت مصرف بالای فن کوئل ها احتمال سوختن و کاهش عمر انها بسیار افزایش پیدا میکند.

ولی چاره چیست؟

فن کوئل های سنتی خود دارای پنل کنترل می باشد که به‌ دو صورت دستی و دیجیتال می باشد که ۳ سرخط هر فن کوئل به داخل انها رفته و نسبت به دمای منزل اتوماتیک دور مورد نظر را فعال می کنند.

در مثال قبل ۶ فن کوئل وجود داشت یعنی ۶ پنل سنتی، حال بجای کنترل مستقیم سرخط ها ما پنل های انها را کنترل میکنیم اینکار از طریق کنترل برق ورودی خود پنل امکان پذیر می باشد در این حالت بجای ۱۸ سرخط فقط ۶ سرخط رله ۵ امپر مورد نیاز است که بار زیادی بر روی ان نبوده و عمر زیادی نیز خواهد داشت و یا روش دیگر تعریف کنترل پنل دیجیتال در سیستم هوشمند و ارسال امواج IR برای کنترل پنل می باشد که هزینه ان بسیار کمتر از رله است.

شاید توضیحات فوق کمی تخصصی بوده‌ و خواننده را سردرگم کند ولی هدف از بیان ان درک بهتر پیچیدگی این سیستم و رابطه مستقیم ان با هزینه هوشمند سازی ساختمان می باشد.

لذا تخصص می تواند هزینه ها را بسیار کاهش دهد. نکته مهم‌ دیگر که باید مورد توجه شما قرار داشته باشد کیفیت محصولات است فرض کنید کلید سنتی منزل بدون هیچ ایرادی حداقل باید ۱۰ سال کار مفید انجام دهد.

ایا سیستم هوشمند نیز به همین منوال کار انجام خواهد داد؟

اگر سیستم ارزانی انتخاب کنید خیر!! شاید گاهی هزینه های هوشمند سازی ساختمان برند های مختلف تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشند اما هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

استفاده از برند های متفرقه و ارزان در ابتدا گرچه مناسب به نظر بیاید اما در بلند مدت اسایش منزل شما را خواهد گرفت و بجای اتوماسیون و ایجاد راحتی خیال اشفتگی انجام کارهای بسیار ساده را جایگزین خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سه =