خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان مسکونی (بخش دوم)

شاید برای بسیاری از سازندگان ساختمان و مشتاقان استفاده از سیستم هوشمند در منزل های مسکونی مزایای استفاده از این سیستم مشهود نباشد لذا برای آشنایی هرچه بیشتر این دوستان از قابلیت های سیستم هوشمند با مثال هایی کاربردی به بیان آنها خواهیم پرداخت:

بخش دوم از هوشمندسازی ساختمان های مسکونی

اختیار عمل، زیبایی و اجماع

الف) در سیستم هوشمند سازی ساختمان کلیه ی کلید های سنتی منزل حذف شده و کنترل کلیه تجهیزات برقی منزل از طریق کلید تاچ با قابلیت کنترل سیستم های روشنایی، پرده های برقی، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سیستم های صوتی، سناریو ها و…  انجام خواهد شد.

علاوه بر زیبایی منحصر به فرد این کلید ها بر روی دیوار شما و قابلیت تنظیم تم انها با تم دکوراسیون شما، این کلید استفاده از تجهیزات برقی منزل را بسیار آسان، برنامه پذیر و جذاب خواهد نمود. از طرفی هر کلید هوشمند 1 عدد ریموت هوشمند نیز دارد که بدون نیاز به تاچ مستقیم کلید بتوان از قابلیت های آن استفاده نمود. همچنین کلید شما بر روی گوشی تلفن همراه شما نیز قابل دسترسی است.

ب) نورپردازی : سیستم هوشمند یک سیستم یکپارچه و تحت شبکه است شامل تجهیزات قطع و وصل برق و تنظیم میزان روشنایی و همچنین سنسور های محیطی می باشد.یکی از وظایف برنامه نویس سیستم هوشمند اعمال برنامه های زیبایی روشنایی و نورپردازی نسبت به سلیقه کارفرما می باشد.

استاندارد سازی

یکی از کاربرد های مهم سیستم هوشمند استاندارد سازی محیط منزل است. هر بخش از هر سیستمی دارای استاندارد های مخصوص به خود است که توسط سازمان بین المللی استاندارد تعریف می شود، یکی از این استاندارد ها میزان روشنایی منزل در هنگام تماشای تلویزیون، مطالعه، خواب، ورزش و… می باشد.

توسط سنسور تشخیص میزان نور که واحد آن بر حسب لوکس است می توان با توجه به عملی که هم اکنون در حال انجام آن هستید روشنایی منزل خود را تنظیم نمایید.

استاندارد ها بخش بسیار گسترده و پیچیده ای را شامل می شوند که همه و همه برای جلوگیری از ایجاد خطر و یا بهبود شرایط زندگی به وجود آمده اند و همه ی استاندارد های اروپایی منزل را با سیستم هوشمند می توان رعایت کرده و به حد ایده آل رساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =