هوشمندسازی ساختمان مسکونی

هوشمندسازی ساختمان مسکونی

بخش اول هوشمندسازی مسکونی

شاید برای بسیاری از سازندگان ساختمان و مشتاقان استفاده از سیستم هوشمند در منزل های مسکونی مزایای استفاده از این سیستم مشهود نباشد لذا برای آشنایی هرچه بیشتر این دوستان از قابلیت های سیستم هوشمند با مثال هایی کاربردی به بیان آنها خواهیم پرداخت:

1- کنترل از راه دور

اگر بخواهیم بسیار کوتاه و گیرا این قابلیت را توضیح دهیم کنترل کلیه تجهیزات برقی شما از راه دور از طریق اینترنت و پیام کوتاه را شامل خواهد شد اما این تجهیزات برقی چیستند؟

الف) روشنایی ها : کنترل روشنایی های منزل از راه دور کاربرد های بسیاری دارد از جمله افزایش وضوح نصویر دوربین های مدار بسته ای که در گوشی تلفن همراه شما قابل رویت است، به جهت ایمنی بیشتر منزل در هنگامی که در سفر حضور دارید و گمراهی سارقان نیز از این سیستم استفاده می شود. به همین شکل نسبت به نوع نیاز از این سیستم استفاده خواهد شد.

ب) سیستم های سرمایشی و گرمایشی : منزل شما از هر نوع سیستم سرمایشی و یا گرمایشی که استفاده می کند می توانید از راه دور، قبل از رسیدن به منزل و یا هنگامی که بدون برگشت به منزل قصد سفر دارید دمای منزل خود را به حد مطلوب رسانده و یا آن را از مدار مصرف انرژی خارج نمایید.

ج) سیستم آبیاری : اگرچه می توان نسبت به رطوبت هوا و یا استفاده از تایمرهای روزانه یک سیستم آبیاری اتوماتیک داشت ولی مشکل اصلی این سیستم ها به بیان استفاده کنندگان از آنها عدم تطبیق با انواع گیاهان می باشد در این سیستم ها سیستم آبیاری قطره ای به تمامی گیاهان به یک میزان آب می رساند و امکان تطبیق سیستم با هر نوع گیاه جداگانه وجود ندارد. ولی با روش کنترل از راه دور و همچنین خودکار سیستم های آبیاری ( هوشمند) می توان بهترین نوع آبیاری را با استفاده از تجربه و همچنین نوع محل فراهم ساخت.

د) سناریو ها : فرض کنید امروز تولد همسرتان است و وقتی ایشان وارد منزل می شود با صحنه شگفت انگیزی مواجه خواهد شد ( رقص نور ها، موسیقی تولد، دمای مناسب منزل و… ) و همه این کارها را شما از راه دور و از طریق گوشی تلفن همراه خود انجام داده اید…. سناریو ها یعنی کنترل کلیه تجهیزات برقی با هم برای رسیدن به یک فضا و یا هدف مورد نیاز.
ه) تجهیزات سفارشی : اینگونه تجهیزات با توجه به نیاز مشتری در منزل طراحی می شوند از جمله این تجهیزات می توان به کنترل چایساز و یا قهوه جوش و یا تلویزیون و…. از راه دور…

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =