سنسور هوشمند TIP
سنسور TIPReviewed by Admin on Dec 14Rating:

سنسور هوشمند TIP

سنسور TIP در هوشمند سازی ساختمان نقش حیاتی دارد.

با توجه به تجربه گروه فنی مهندسی میرای سنسور های پر کاربرد در منزل مسکونی بصورت پکیج و در یک قاب ارائه شده اند.

این سنسور دمای محیط را با دقت 0.001 درجه سانتی گراد تشخیص داده و به پردازنده مرکزی ارسال می کند، پردازنده مرکزی نیز این مقادیر به اعداد قابل درک توسط انسان تبدیل نموده و در پنل دیواری و نرم افزار تلفن همراه به شکل لحظه ای و آنلاین به نمایش می گذارد.

کاربرد دیگر این سنسور هوشمند ارسال امواج مادون قرمز است. بسیاری از تجهیزات منزل مانند تلویزیون دارای پروتکل کنتری مخصوص به خود می باشند که در ریموت کنترل آنها قرارداده شده است.

لذا به جهت ارتباط با این تجهیزات نیازمند تعریف کد های مادون قرمز ریموت کنترل آنها در پردازنده مرکزی و سپس ارسال آنها توسط این سنسور هوشمند می باشیم.

و در نهایت سنسور حرکتی هوشمند یکی از پرکاربرد ترین سنسور ها در هوشمند سازی ساختمان است. با وارد کردن این سنسور در سیستم هوشمند می توان آن را برنامه پذیر نمود تا در شرایط مختلف عکس العمل های متفاوتی نسبت به مقادیر این سنسور از پردازنده مرکزی شاهد باشیم به عنوان مثال وقتی در منزل حضور دارید و هنگام خواب که تمامی روشنایی های بخش های مختلف منزل خاموش است برای نوشیدن یک لیوان آب به آشپز خانه می روید  این سنسور می تواند یکی از روشنایی ها را به شکل اتومات هنگام حرکت روشن کند که نیاز به دسترسی به پنل هوشمند و یا کلید نباشد.

سنسور هوشمند TIP

همین سنسور هنگامی که در منزل حضور ندارید می تواند نقشی مهم در سیستم امنیتی هوشمند منزل شما ایفا کند به این شکل که هنگام مشاهده حرکت غیر مجاز به تلفن همراه شما ناتیفیکیشن ارسال شده و شما را در جریان وضعیت آنلاین سنسور ها قرار دهد.