تجهیزات خانه هوشمند پردازنده مرکزی

تجهیزات خانه هوشمند

تجهیزات خانه هوشمندReviewed by امین عباسی on Jan 17Rating: 5.0تجهیزات خانه هوشمند - وسایل هوشمند سازی ساختمان - میرایوسایل هوشمند سازی ساختمان چیست؟ در این مقاله به معرفی کلیدی ترین تجهیزات خانه هوشمند و وسایل مورد استفاده در هوشمند سازی ساختمان می پردازیم. شرکت میرای

وسایل هوشمند سازی ساختمان چیست؟ تجهیزات خانه هوشمند کدامند؟ در این مقاله به معرفی کلیدی ترین تجهیزات خانه هوشمند و وسایل مورد استفاده در هوشمند سازی ساختمان می پردازیم. همچنین علاقه مندان به بهره وری از خدمات میرای جهت هوشمند سازی منزل خود، میتوانند به صفحه مشاوره هوشمند سازی ساختمان مراجعه کنند و اطلاعات مفیدی بدست آوردند.

با ما همراه باشید…

وسایل هوشمند سازی ساختمان

تجهیزات و وسایل خانه هوشمند در دو بخش سخت افزار و نرم افزار دسته بندی می شوند. خانه هوشمند به معنای استفاده از تجهیزات الکترومکانیکی به منظور افزایش قابلیت های یک منزل، کاهش مصرف انرژی و حذف خطاهای انسانی است. وسایل هوشمند سازی ساختمان در بخش سخت افزار شامل پردازنده مرکزی، رله ها، سنسور ها، پنل دیواری، کلید های لمسی و…است. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در نرم افزار نیز شامل برنامه هایی جهت اتوماسیون، نمایش آنلاین و کنترل تجهیزات یک خانه هوشمند می باشد. در بخش های بعد به شکل تفضیلی به بررسی انواع تجهیزات خانه هوشمند خواهیم پرداخت.

پردازنده مرکزی خانه هوشمند

عموما هسته مرکزی وسایل هوشمند سازی ساختمان می باشد و از میکروکنترلر و یا میکروپروسسور برای اینکار به همراه تجهیزات دیگر استفاده می شود. پردازنده مرکزی یک خانه هوشمند وظیفه برقراری ارتباط میان تمامی اجزاء و اجرای برنامه های از پیش تعیین شده را به عهده دارد. پردازنده ها با توجه به توانایی پردازش اطلاعات و قابلیت های ارتباط با اجزای مختلف هوشمند سازی ساختمان در دسته بندی های متفاوتی قرار میگیرند.

تجهیزات خانه هوشمند پردازنده مرکزی

تجهیزات خانه هوشمند پردازنده مرکزی

سنسورهای هوشمند سازی ساختمان

یکی دیگر از وسایل هوشمند سازی ساختمان سنسور ها هستند. سنسور ها تجهیزات هوشمندی می باشند که اطلاعات را از محیط اطراف جمع آوری کرده و در اختیار پردازنده مرکزی قرار می دهند. با توجه به نوع قابلیت مورد انتظار از سیستم هوشمند منزل سنسور های مختلفی قابل انتخاب است. سنسور حرکتی، نشت آب، دما، ارسال امواج مادون قرمز، ارسال امواج رادیویی و… نمونه ای از وسایل پرکاربرد در هوشمند سازی ساختمان می باشند. در زیر چند نوع از سنسور های کاربردی هوشمند سازی ساختمان بررسی خواهد شد.

وسایل هوشمند سازی ساختمان سنسور

وسایل هوشمند سازی ساختمان سنسور

  • سنسور TIP: یکی از تجهیزات کاربردی هوشمند سازی ساختمان است که دما و حرکت را به شکل لحظه ای به پردازنده مرکزی انتقال می دهد و با توجه به تعبیه شدن سنسور ارسال امواج مادون قرمز توانایی کنترل تجهیزات بی سیم مانند تلویزیون، دستگاه دیجیتال، هود و… را داراست.
  • سنسور PIR: پرکاربرد ترین سنسور در میان وسایل هوشمند سازی ساختمان است. از این سنسور برای تعریف سیستم امنیتی هوشمند، اتوماسیون روشنایی و… استفاده می شود.
  • سنسور مگنت درب و پنجره: از این سنسور که به شکل مغناطیسی باز و بسته بودن درب و پنجره تشخیص داده و اطلاعات را به شکل لحظه ای به پردازنده مرکزی انتقال می دهد.
  • سنسور RF: این سنسور در میان تجهیزات هوشمند سازی ساختمان جزو محبوبترین سنسور ها است. فرض کنید کلید و یا ریموت درب پارکینگ خود را فراموش کرده اید و یا مهمانان شما در حال ترک منزل شما هستند دیگر نیازی نیست برای باز کردن درب پارکینگ به لابی منزل خود بیایید زیرا این سنسور قابلیت باز کردن درب ورودی ساختمان و درب پارکینگ را از طریق تلفن همراه و پنل دیواری مهیا می سازد.

سنسور های بسیار زیادی در تجهیزات خانه هوشمند قابل استفاده است که در اینجا به شکل مختصر به پرکاربردترین آنها پرداخته شد.

تجهیزات خانه هوشمند: پنل دیواری

پنل های دیواری به شکل های مختلفی در تجهیزات هوشمند سازی ساختمان وجود دارند بسیاری از آنها قابلیت اتصال به تجهیزات مختلف را نداشته و فقط خطوط روشنایی و سرمایشی و گرمایشی شما را کنترل می کنند. ولی پنل هوشمند میرای قابلیت های بسیار زیادی را ارائه می دهد که در این بخش به تفضیل در مورد آن توضیح خواهیم داد و از طریق کلیپ هایی نحوه عملکرد آن را بررسی خواهیم کرد.

پنل لمسی خانه هوشمند

پنل لمسی خانه هوشمند

صفحه اول

صفحه ای است که در آن می توان از عکس و یا آیکون برای نمایش محیط های مختلف استفاده نمود در این صفحه به دو شکل تقسیم بندی انجام می شود. برای محیط های کوچک تقسیم بندی به شکل تجهیزات مورد استفاده در یک خانه هوشمند و در محیط های بزرگ بخش بندی به شکل محیط های گوناگون یک ساختمان هوشمند. از این صفحه می توانید به کلیه تجهیزات برقی منزلتان چه با سیم و چه بی سیم دسترسی داشته باشید. اطلاعات مفید و کاربردی از آن استخراج کنید و اتوماسیون منزل هوشمند شما از این بخش قابل اجرا است.

 

 

صفحه اصلی

در این صفحه پر کاربرد ترین وسایل هوشمند سازی ساختمان قرار داده می شوند که برای کنترل و نمایش تجهیزات مختلف نیاز به حرکت به بین صفحات مختلف نباشد. روشنایی های پر مصرف، سناریو های پر کاربرد، سنسور های منزل، پرده های برقی همه و همه در این بخش قابل تعریف است. استفاده از عکس های واقعی منزل و یا آیکون ها طبق سلیقه مشتری در این بخش امکان پذیر است.

 

 

صفحه سرمایش و گرمایش

در این صفحه اتوماسیون سیستم های سرمایشی و گرمایشی به شکل انتخاب دمای مورد نظر شما در یک اسلایدر و یا روشن و خاموش نمودن آنها قابل انجام است.

 

 

صفحه سناریو ها

هر شخصی در منزل خود همواره از یک روشنایی خاصی برای تماشای تلویزیون از دمای خاصی برای حضور خود در منزل و به همین شکل از سناریو های متفاوتی برای حضور مهمانان استفاده می کند در این بخش می توان سناریو های مورد نساز مصرف کننده را تعریف نموده و کلیه وسایل یک خانه هوشمند را کنترا و اتومات نمود.

 

 

صفحه سرگرمی

در این صفحه که به صفحه اطلاعات هوشمند معروف است، اخبار روز، تقویم، مناسبت ها، وضعیت جوی و…. نمایش داده می شود.ک

 

 

صفحه آب و هوا

یکی دیگر از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان اطلاعات نرم افزاری است و یکی از اطلاعات مفید و کاربردی اطلاعات وضعت هوا می باشد، میزان بارندگی، دما، رطوبت، فشار هوا، سرعت باد، آلودگی هوا و… همه و همه از جمله اطلاعات کاربردی است که هر روزه هر شخص با آنها سرو کار دارد.

 

صفحه سیستم امنیتی

در این بخش می توان سیستم امنیتی هوشمند را فعال و غیر فعال نمود و بسیاری از تجهیزات خانه هوشمند را کنترل کرد که برای کیب اطلاعات بیشتر لطفا کلیپ زیر را تماشا کنید.

 

 

نرم افزار تلفن همراه:

اپلیکیشن خانه هوشمند

اپلیکیشن خانه هوشمند

همانطور که بیان شد نرم افزار بخش جدایی ناپذیر وسایل هوشمند سازی ساختمان است.کنترل از راه دور و نزدیک کلیه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان، اطلاع همیشگی از وضعیت منزل و…. همه و همه از نیاز های روزمره هر انسان است.

شیر های برقی:

شیر های برقی برای کنترل آب و گاز در منزل هوشمند استفاده می شوند. تا حالا حتما برای همه پیش آمده است که بیرون از منزل خود هستند و نیاز دارند اجاق گاز خود را خاموش کنند و یا ابتدای سفر به یاد می آورند که گاز و آب خود را نبسته اند این تجهیزات هوشمند سازی ساختمان نیز از جمله وسایل هوشمند کاربردی می باشند.

 

دستیار صوتی فارسی

جدیدترین تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان می باشد و از کاربردی ترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان است. با کمک این تکنولوژی می توانید با خانه خود صحبت کنید و دستورات خود را به شکل صوتی به منزل هوشمند خود انتقال دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =