مزایای هوشمند سازی ساختمان

مزایای هوشمند سازی ساختمان به سبک میرای

مزایای هوشمند سازی ساختمان به سبک میرایReviewed by Admin on Jan 17Rating: 4.0مزایای هوشمند سازی ساختمان به سبک میرای - شرکت میرایمزایای هوشمند سازی ساختمان بسته به شرکت ارائه دهنده این سیستم، متفاوت است. بسیاری از مجریان هوشمند سازی ساختمان سبک کاری مخصوص به خود را دارند که این سبک برگرفته از تجربیات خود و قابلیت های محصول مورد استفاده است.

مزایای هوشمند سازی ساختمان بسته به شرکت ارائه دهنده این سیستم، متفاوت است. بسیاری از مجریان هوشمند سازی ساختمان سبک کاری مخصوص به خود را دارند که این سبک برگرفته از تجربیات خود و قابلیت های محصول مورد استفاده است.

محصولات خانه هوشمند مزایای بسیار زیادی را در قالب ماژول های جداگانه ارائه می دهند؛ که گاهی با خلاقیت مجری خانه هوشمند می توان با استفاده از یک ماژول چندین مزایا را با هم بدست آورد.

مقدمه

امروزه صنعت ساختمان سازی نسبت به گذشته بسیار تخصصی تر شده است. سازندگان به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند علاوه بر کاهش هزینه ساخت ساختمان خود، سرمایه خود را بهینه صرف کرده و کیفیت ساختمان خود را روز به روز ارتقا دهند.

سیستم برق ساختمان لازمه تمامی ساختمان ها می باشد اما این دیدگاه سازندگان و همچنین پیشرفت فناوری باعث شده تا ساختار برق ساختمان از سنتی به هوشمند تغییر کرده و گرایش به ساختمان های هوشمند به شدت افزایش پیدا کند. فاکتورهای دخیل در این امر در دو دسته “معایب سیستم سنتی” و “مزایای سیستم هوشمند” در زیر خلاصه می شوند:

معایب سیستم سنتی

– اینترفیس های چندگانه، فروشندگان و سازندگان گوناگون:

به عنوان مثال شما برای کلیدهای روشنایی خود از یک برند، ترموستات و کنترلر فن کویل ها از یک برند، کنترلر پرده برقی از یک برند و… استفاده می کنید که بنابراین با برندهای گوناگون در مرحله خرید، نصب، آموزش و خدمات رو به رو هستید.

– مدیریت سیستم ها به صورت جداگانه:

شما توانایی کنترل همزمان روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش، صوتی و … را ندارید و این شما را محدود می کند.

– عدم هماهنگی و تطابق سیستم ها:

سیستم ها در حالت سنتی اجرا شده و به عنوان مثال امکان هماهنگی سیستم روشنایی به همراه سیستم صوتی و… برای اجرای “سناریو” های گوناگون نیست.

– نیاز به آموزش های مختلف برای هر سیستم:

شما در خانه خود به ازای هر سیستم الکتریکی، یک بخش کنترل کننده مجزا دارید که برای کار کردن با آنها نیاز به آموزش های جداگانه و چندگانه دارید.

– داشتن هزینه های انرژی بیش از اندازه:

در طرح سنتی سیستم ها، انرژی به بیشترین شکل ممکن مصرف شده و تنها راه صرفه جویی، اعمال دخالت و کنترل مستقیم و مستقل سیستم ها توسط کاربر میباشد.

– نیاز به وجود کارگران کارآزموده مختلف:

لازمه مجزا بودن هر سیستم وجود کارگران و متخصیص مختلف برای انجام خدمات پس از فروش می باشد.

امکانات قابل ارائه در یک ساختمان هوشمند عبارتند از :

1- روشنایی و نورپردازی

2-رله هوشمند

3 – سیستم هوشمند امنیتی و حفاظتی

4- سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

5- سیستم هوشمند اعلام و قطع نشتی گاز

6- سیستم هوشمند صوت و تصویر

7- آبیاری هوشمند

8- پرده های برقی

9- موتورخانه هوشمند

10- پارکینگ هوشمند

مزایای هوشمند سازی ساختمان

مزایای هوشمند سازی ساختمان

مزایای هوشمند سازی ساختمان

– بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی:

به دلیل وجود “هوش” در سیستم خانگی هوشمند، امکان مدیریت و مصرف بهینه انرژی به صورت کاملا خودکار و با شیوه های متعدد و پربازده فراهم میشود.

–  بهره وری هزینه:

با هزینه اولیه  متناسب با پروژه خود می توانید خانه خود را هوشمند کرده و در طی چند سال خود سیستم با صرفه جویی انرژی، خرابی کمتر مصرف کننده ها و … بازگشت اقتصادی برای شما فراهم می آورد.

– کنترل امنیت و ایمنی:

سیستم هوشمند برای شما امنیت را فراهم آورده و به دلیل برنامه پذیری دقیق سیستم، ایمنی در عملکرد مجموعه شما را تضمین میکند.

– تأمین آسایش و رفاه:

سیستم هوشمند باعث راحتی استفاده شما از تجهیزات الکتریکی شده و تمامی طرح های سیستم های هوشمند در راستای تأمین رفاه و راحتی بیشتر برای کاربر، روز به روز در حال پیشرفت و توسعه میباشند.

– سادگی استفاده از تجهیزات هوشمند:

کنترل هوشمند تجهیزات بسیار راحت تر از حالت سنتی بوده و کاربر با یک مجموعه ساده و روان و متناسب با دلخواه و سلیقه خود سر و کار خواهد داشت.

– مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث:

از اصلی ترین کاربردهای سیستم هوشمند، مدیریت یکپارچه و دقیق تجهیزات هنگام بروز حوادث و شرایط غیرمعمول ساختمان می باشد.

– کنترل ساختمان از هرجای دنیا:

با استفاده از “درگاه های ارتباطی” فراگیر و گوناگون، امکان کنترل تمامی تجهیزات شما را از خارج از منزل متناسب با موقعیت و امکانات در دسترس شما فراهم می شود.

– کم کردن استهلاک وسایل مصرفی:

با هوشمند شدن تجهیزات الکتریکی، مصرف آنها اصولی و متناسب با کارایی آنها شده و نسبت به حالت سنتی کاهش عمر مفید تجهیزات و مصرف کننده ها کمتر می باشد.

– انعطاف پذیری:

مهمترین ویژگی سیستم هوشمند امکان ارتقای آن در آینده و کم یا زیاد کردن سطح هوشمند بدون کوچکترین تخریب دیوارها و جابه جایی سیم کشی می باشد.

– قابلیت اطلاع رسانی و گزارش گیری:

سیستم هوشمند این امکان را به شما می دهد که در هر زمان باز خوردی از کارکرد مجموعه خود و همچنین امکان اطلاع از وضعیت فعلی سیستم خود داشته باشید.

– افزایش ضریب تجملات:

زیبایی، لوکس بودن و باهوش بودن خانه شما نیز مسلما از گزینه های بسیار تأثیرگذار و مثبت می باشد!

ملاحظه میشود که ایجاد شدن سیستم هوشمند علاوه بر رفع عیب های سیستم سنتی، مزایای بسیاری هم به خانه شما اضافه می کند که تمامی این گزینه ها در جهت رفع نیازها و انتظارات امروزی ما از محل کار و زندگی ما می باشد و هر سازنده ای را به راحتی مجاب به گرایش به سیستم هوشمند می نمایید.

وسایل هوشمند سازی ساختمان چیست؟ از چه تجهیزاتی در خانه هوشمند استفاده می شود؟

خانه هوشمند به سبک میرای

خانه هوشمند به سبک میرای در بر دارنده تمامی امکانات ذکر شده در بالاست و همچنین لازم است به نکاتی دیگر در خصوص اجرای سیستم هوشمند ساختمان اشاره کنیم:

مزایای خانه هوشمند

مزایای خانه هوشمند

با وجودیکه اجرای سیستم مدیریت ساختمان سبب افزایش هزینه های ساخت ساختمان می گردد، میزان صرفه جویی در هزینه های جاری ساختمان ناشی از اجرای این سیستم، می تواند در مدت کوتاهی هزینه های اولیه را جبران نماید و بعلاوه سطح بالاتری از آسایش را برای ساکنان به همراه داشته باشد.

سیستم های کنترل هوشمند دارای سطح انعطاف پذیری بالایی هستند که می توان براحتی آنها را با نیازهای مختلف منطبق نمود. همچنین در هنگام بهره برداری براحتی می توان عملیات تغییر و بهینه سازی برای راهبری بهتر و کاهش هزینه های انرژی و کاهش هزینه های تعمیراتی را انجام داد.

همچنین سیستم های مدیریت ساختمان از قابلیت کنترل پذیری بالایی برخوردار بوده و با اجرای ساختار مناسب، کنترل اجزای مختلف آن از سرتاسر دنیا امکان پذیر است.

با تعریف سطوح دسترسی مختلف می توان قابلیت کنترل پذیری اجزای مختلف را سطح بندی نمود تا امکان اعمال برخی تغییرات تنها برای کاربران مجاز و در صورت وارد نمودن رمز عبور تعریف شده امکان پذیر باشد.

برخی دیگر از مزایای خانه هوشمند

 • بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی تأسیسات سرمایشی و گرمایشی و موتورخانه
 • بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی برق
 • بازگشت سرمایه مربوط به هوشمند سازی بین 3 تا 5 سال
 • صرفه جوئي در هزينه كابل كشي هاي آتي و پراكنده
 • استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش طول عمر مفید آن ها
 • کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات
 • در آمد براي سرمايه گذاران اصلي ساختمان و کاهش شارژ خدماتي
 • امکان مانیتورینگ و کنترل تمامی تجهیزات ساختمان از طریق رایانه ، موبایل ، اینترنت ، مانیتورهای لمسی ، کلیدهای هوشمند ، اثر انگشت ، اینترنت ، شبکه بیسیم ، تبلت و …
 • بالا رفتن كيفيت سرويس ساختمان (ارزش ساختمان)
 • قابلیت اتصال و کنترل اکثر تجهیزات داخل و خارج ساختمان به این سیستم
 • افزایش ضریب ایمنی و امنیتی ساختمان
 • فراهم نمودن تکنولوژی بالا در ساختمان متناسب با نیاز افراد
 • همگون سازی تجهیزات به گونه ای زیبا و لوکس متناسب با معماری نوین
 • ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه ریزی زمانی عملکرد
 • بالا رفتن ضريب تجمل (لوکس) ساختمان
 • سادگی کار برای هر نوع کاربر
 • بالا رفتن ضريب امنيت ساختمان با حذف برق 220ولت از كليدها
 • مديريت متمركز كل سيستم با حداقل نیروی انسانی

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اجرای سیستم و پیاده سازی آن دارید، میتوانید به صفحه مشاوره هوشمند سازی ساختمان مراجعه کنید و اطلاعات بسیار مفیدی را در این خصوص بدست آورید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =