چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان

چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان

چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمانReviewed by محمد حسین پیری on Jan 19Rating: 3.5چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان - شرکت میرایچشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان حداقل بیست درصد کاهش مصرف انرژی می تواند هزینه هوشمند سازی را به شما باز گرداند. منزل شما با قیمت بالاتری بفروش می رود و خود به خود هزینه هوشمند سازی به شما باز می گردد.

تا حالا با خودتان فکر کرده اید که ساختمان هوشمند که این روزها مدام راجع به شان می شنویم چه امکاناتی را برای ما به وجود می آورند یا این که چه کمکی در بهتر شدن شرایط زندگی به ما می کنند یا این که اصلا به چه ساختمانی خانه هوشمند می گویند؟

به همین دلیل ما به سراغ کارشناسان بخش مشاوره هوشمند سازی ساختمان رفتیم تا از آن ها اطلاعاتی را راجع به ساختمان های هوشمند بگیریم با ما همراه باشید تا بیشتر با ساختمان های هوشمند، تجهیزات آن ها و نحوه کارشان آشنا شویم. برای درک بهتر در ابتدا نیاز است مختصری در مورد وضعیت رکود حاکم بر بازار مسکن اطلاعاتی را ارئه دهیم.
 

 

رکود در بازار مسکن:

در هر رکود اقتصادی بنگاه های اقتصادی نوپا به سرعت از رقابت کنار زده خواهند شد حال بنگاه های نوپایی که نوآوری کمی دارند و یا کیفیت کالا و یا خدماتشان ضعیف است سریعتر از دیگر رقبا حذف خواهند شد. یکی از عوامل اصلی رکود در بازار مسکن عدم توازن در عرضه و تقاضا می باشد قطعا واحد های خالی در سطح شهر را دیده اید.

عامل بفروش نرفتن این واحد ها چیست؟

بدیهی است در شرایطی که عرضه بالا و تقاضا پایین است تقاضا تعیین کننده بازار می باشد به اصطلاح عامیانه پول مشتری به سمت کیفیت برتر خواهد رفت. و یا مشتری با دقت بسیار زیادی کالای مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد، پس در رکود هم می توان به سوددهی رسید اما پیشنیاز هایی دارد از جمله:

 • کیفیت مناسب
 • نوآوری
 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش

که عامل نوآوری به عنوان مهمترین عامل در جذب سرمایه مشتری شناخته شده است.هوشمند سازی ساختمان نیز به عنوان عاملی در نوآوری و ایجاد تمایز میان ساختمان ها می پردازد. عاملی کم هزینه که قطعا در رکود امروز ایران می تواند نقش مهمی در فروش واحد های مسکونی بازی کند.

در مقاله تجهیزات خانه هوشمند، اطلاعات بسیار مفیدی در مورد تجهیزات مورد استفاده در سیستم هوشمند سازی خواهید یافت.

راه حل مطلوب جهت اضافه کردن سرمایه به دارایی های شما :

 • کاهش نقش نیروی انسانی در کنترل تجهیزات و در نتیجه کاهش خطای سیستم کنترل
 • نگهداری و راهبری سیستم به صورت برنامه ریزی شده و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیر ونگهداری
 • افزایش عمر مفید تجهیزات و ادوات و کاهش نرخ خرابی .
 • ایجاد یک اتوماسیون قابل انعطاف و قابل گسترش بدون محدودیت در ساختمان ، سهولت کنترل .
 • تامین ایمنی ساختمان و سلامت محیط زندگی .
 • مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث .
 • کنترل و ثبت دقیق میزان بهره برداری از قسمت های مختلف ساختمان .
 • فراهم آمدن تکنولوژی بالا در ساختمان برای افراد خانواده .
 • بالا بردن سطح راحتی و آسایش زندگی .
 • زیبا سازی و دکوراسیون همگون فضای داخلی با تجهیزات زیبا برای سلیقه های مختلف .
 • لذت از یک زندگی لوکس .
 • سادگی استفاده از تجهیزات هوشمند .
 • کنترل از راه دور و ارتباط با سیستم هوشمند

چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان

چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان

چشم انداز اقتصادی هوشمند سازی ساختمان

۱. حداقل بیست درصد کاهش مصرف انرژی می تواند هزینه هوشمند سازی را به شما باز گرداند.

۲. منزل شما با قیمت بالاتری بفروش می رود و خود به خود هزینه هوشمند سازی به شما باز می گردد.

۳.  هوشمند سازی برگ برنده شما نسبت به همکارانتان برای فروش سریع واحد های نوساز و راه حلی برای مقابله با رکود در خرید ساختمان است.

۴. در اینده ای نزدیک تمام ساختمان ها هوشمند خواهند شد و سازندگانی که هم اکنون از این تجهیزات استفاده می کنند بعنوان سازندگان برتر ماندگار می شوند.

۵. با تعریف سناریو خریدار با ورود مشتری به منزل شما قبل از همه چیز محو زیبایی بی نظیر و تحسین برانگیز این سیستم شده و قطعا عامل بسیار مهمی در انتخاب او خواهد بود

وقتی که در مورد هزینه ساختمان سؤال می شود کلیه مهندسین معمار و مشاور قادر به محاسبه هزینه آن هستند . به هر حال قیمت واقعی ساختمان از روی حجم سرمایه و هزینه ساخت وراه اندازی آن محاسبه می شود که این هزینه ها شامل مواردزیر است:

 1. ارزش ساخت
 2. ارزش تجهیزات
 3. ارزش سرمایه گذاری
 4. ارزش فعالیت های اجرایی

همانطور که اشاره شد ، در نتیجه استفاده از سیستم مدیریت ساختمان ، کاهش هزینه بوسیله کاهش هزینه راه اندازی ساختمان بدست می آید یک سیستم مدیریت ساختمان هزینه ها را با استفاده از روشهای زیر کاهش میدهد:

برنامه ریزی آغاز و پایان

به چه دلیل تأسیسات ساختمان می بایست 24 ساعت در شبانه روز و 7 روز در هفته در زمستان و یا در مواقع اوج مصرف کار کنند در صورتیکه که سیستم مدیریت ساختمان می تواند از این امر جلوگیری کند.

مدل اقتصادی

با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان امکان این وجود دارد که به عنوان مثال وقتی دفتر کاری تعطیل می باشد با استفاده از این سیستم کلیه امکانات به حالت خاموش در آید.

و یا مثلا ٌ در هنگام خالی بودن محل کار اگر دما در حد 22 درجه سانتیگراد باشد به محض ورود افراد با استفاده از این سیستم میتوان دما را تا 28 درجه سانتیگراد افزایش داد.

شرکت هوشمند سازی میرای

شرکت هوشمند سازی میرای

اخذ نمایندگی

علاقه مندان و افراد با تجربه در زمینه هوشمند سازی ساختمان می توانند با مراجعه به صفحه اخذ نمایندگی میرای اقدام به دریافت نمایندگی رسمی خانه هوشمند میرای نمایند.

2 پاسخ
 1. وحید
  وحید says:

  سلام با تشکر از مقاله بسیار مفید و کاربردی شما
  همانطور که در مقاله اشاره کرده بودید ارزش افزوده سیستم هوشمند برای منزل بسیار زیاد است ولی به نظر شما آینده این سیستم با توجه به فرهنگ عدم توجه به کاهش مصرف انرژی در ایران و عدم آینده نگری اکثریت قشر متوسط، چگونه است؟
  و اینکه قیمت های شما نسبت به برند های دیگر بسیار مناسب است! دلیل این اختلاف قیمت آیا در هزینه واردات و غیره است و یا در کیفیت محصولات؟ البته از 2 سال وارانتی تعویض شما مطلع هستم فقط خواستم قانع بشم که این اختلاف قیمت منطقی است؟

  پاسخ دادن
  • Admin
   Admin says:

   با سلام
   در مورد سوال اول شما هدف ما اطلاع رسانی به ایرانیان عزیز می باشد. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علاقه مندی ایرانیان به تکنولوژی روز هوشمند سازی ساختمان قطعا جزو آپشن های ساختمان های آینده خواهد بود.
   در مورد سوال دوم فرض کنید بخواهیم همین محصولات را در چین تولید کنیم آیا می توان با حقوق ماهیانه 120 دلار پرسنلی را برای مونتاژ استخدام کرد! هزینه خرید محصولات اولیه، مونتاژ، گمرک، مالیات، حمل و نقل را وارد کنندگان برند های خارجی مجبور به پرداخت به دلار می باشند لذا شما در خرید یک محصول مشابه خارجی هزینه آنچه بیان شد را باید پرداخت کنید. بدین ترتیب تولید داخلی به واسطه عدم پرداخت هزینه های فوق قیمت تمام شده پاایین تری دارد.
   لازم به ذکر است بسیاری از وارد کنندگان به علت عدم آگاهی مصرف کنندگان محصولات خانه هوشمند، هزینه های بسیار زیادی به آن ها تحمیل می کنند.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =