بازار کار خانه هوشمند

بازار کار خانه هوشمند

انتظار می‌ رود که بازار کار خانه هوشمند طی 5 سال آینده رونق بگیرد. در حال حاضر هوشمند سازی ساختمان در تهران متقاضیان زیادی دارد و این امر به مرور به تمام ایران تعمیم خواهد یافت.

همه دستگاه ‌های خانه‌ های هوشمند برای رشد عظیم در آینده نزدیک آماده شده‌اند.

پیش ‌بینی می‌ شود هزینه‌ های جهانی برای محصولات وابسته به اینترنت در سال 2023 به 1.1 تریلیون دلار برسد.

خانه ها در سراسر جهان هوشمندتر می شوند. طبق آمار بیش از 130 میلیون خانوار دارای حداقل یک بلندگوی هوشمند هستند و انتظار می ‌رود این رقم در 5 سال آینده به 335 میلیون برسد.

بازار کار Smart Home

فکر می کنید به یک ساختمان هوشمند نیاز ندارید؟ باید بگویم که یکی از دستاوردهای این فناوری های هوشمند این است که مراقبت های بهداشتی را متحول می کنند و این تنها یکی از کاربردهای خانه هوشمند است.

خانه‌های هوشمند از دستگاه‌ ها و وسایل متصل برای انجام اقدامات، وظایف و روال‌ های خودکار برای صرفه‌ جویی در هزینه، زمان و انرژی استفاده می‌کنند.

سیستم‌ های اتوماسیون خانگی امکان ادغام دستگاه‌ ها و وسایل هوشمند مختلف که از طریق یک سیستم متمرکز کنترل می‌شوند را فراهم می‌ کنند.

 بهبود بازار کار خانه هوشمند

اکوسیستم خانه‌ های هوشمند به گسترش سریع خود ادامه می‌ دهد که نمونه آن خرید آمازون در اوایل سال جاری، Ring، سازنده زنگ‌ ها و دوربین‌ های متصل به اینترنت، به مبلغ تخمینی ۱ میلیارد دلار است که دومین خرید بزرگ در تاریخ این شرکت است.

این به دنبال خرید دلاری کلان سازنده ترموستات های هوشمند، آشکارسازهای دود، و سایر محصولات توسط گوگل و سازنده پلت فرم خانه هوشمند توسط سامسونگ بود.

سرمایه ‌گذاری در فناوری‌ های خانه‌ های هوشمند افزایش می ‌یابد و نرخ پذیرش افراد برای هوشمند سازی نیز افزایش خواهد یافت.

زیرا مصرف‌ کنندگان، محصولاتی از قبیل دستیارهای فعال صوتی گرفته تا سیستم ‌های امنیتی هوشمند را به‌ عنوان اقلام خانگی استاندارد و نه تجملات غیرضروری درک می‌ کنند.

آنچه از این پس برای افراد مهم خواهد بود، امنیت، سلامت و انرژی هوشمند در خانه ها است.

تحولات عمده در بازار خانه های هوشمند

تحولات بازار کار خانه هوشمند

تخمین ‌ها از اندازه بالقوه بازار خانه‌ های هوشمند بسیار متفاوت است، اما بیشتر ناظران نرخ رشد جذابی را پیش‌ بینی می‌کنند.

برخی تخمین می ‌زنند که استفاده از دستگاه‌ های خانه هوشمند در ایالات متحده به نرخ رشد ترکیبی سالانه 45 درصدی در پنج سال ‌آینده دست خواهد یافت، زیرا مصرف ‌کنندگان، طیف گسترده‌ ای از دستگاه‌ ها را در منازل خود خواهند داشت.

سرمایه ‌گذاری‌ ها در این بخش با از بحران مالی کاهش یافت، اما در سال های اخیر دوباره افزایش یافته است.

بسیاری از ناظران از بازار خانه ‌های هوشمند به‌ گونه ‌ای صحبت می ‌کنند که انگار یک نهاد واحد است، اما تجزیه و تحلیل شرکت‌ های این بخش که در ده سال گذشته تأسیس شده ‌اند نشان می‌ دهد که زیربخش‌ ها در زمان‌ های مختلف از نظر ارزش و حجم سرمایه‌ گذاری، به اوج خود رسیده ‌اند.

به عنوان مثال، حجم سرمایه گذاری در بخش قطعات در سال 2010 به اوج خود رسید، در حالی که اوج سال برای استارتاپ های آشپزخانه هوشمند سال 2015 بود.

دستیاران مجازی، همان همراهان هوش مصنوعی در قالب بلندگوهای هوشمند، به وضوح در سال 2017 مورد توجه قرار گرفتند.

پیش ‌بینی می ‌کنیم که با رشد قابلیت‌ های هوش مصنوعی، تقاضا برای دستیارهای فعال صوتی طی سه تا پنج سال آینده به سرعت رشد کند.

همچنین انتظار داریم با اتصال بیشتر وسایل هوشمند به دستگاه های دستیار صوتی، هم دستگاه‌ ها و هم ابزارهای مرتبط به آن نیز مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.

تأثیر دستیار صوتی در بازار کار خانه هوشمند

آمازون با الکسا و گوگل با گوگل هوم از جمله غول های دیجیتالی هستند که بلندگوهای هوشمند و دستیارهای دیجیتال را به عنوان دروازه ورود به خانه و همچنین یک نقطه کنترل حیاتی در اکوسیستم خانه هوشمند معرفی می کنند.

البته این دستگاه ها در ایران به دلیل تحریمات چندان مورد استقبال نیستند اما شرکت های ایرانی نیز بی کار ننشسته و به رقابت جهانی پرداخته اند و دستیارهای صوتی فارسی را وارد بازار کرده اند.

علاوه بر این، دستگاه های دستیار صوتی، مجموعه عظیمی از داده ‌ها را در مورد رفتار انسان تولید می‌ کنند که برای بسیاری از شرکت‌ ها ارزشمند خواهد بود.

به دلیل محبوبیت فزاینده هوش مصنوعی در قالب بلندگوهای هوشمند، مقوله هوش مصنوعی و زبان طبیعی از سال 2012 شاهد افزایش قابل توجهی در فعالیت سرمایه گذاری بوده است.

بزرگترین سرمایه گذاری در فناوری های هوش مصنوعی خانه های هوشمند، سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری بود که Rokid، یک شرکت چینی متخصص در توسعه هوش مصنوعی و تحقیقات ربات، در سال 2016 جمع آوری کرد.

بازار کار هوشمند و نقش سیستم امنیتی

یکی دیگر از مقوله‌ های فعال سرمایه ‌گذاری، بازار سیستم‌ های امنیتی و ایمنی است که طی ده سال گذشته شاهد استقبال زیادی از سوی مالکان بوده است.

با توجه به اینکه امنیت خانه همیشه یک اولویت مصرف کننده بوده است، قابل انتظار است که دستگاه های متصل و ابزارهای کارآمد برای به حداکثر رساندن ایمنی و امنیت، بسیار مورد توجه قرار بگیرند.

استفاده از این دستگاه ها هم در زندگی شهری و هم در ویلاها، نظر مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است.

سیستم صوتی و تصویری در بازار کار خانه هوشمند

 

نقش سیستم صوتی در بازار کار خانه هوشمند

قسمت سمعی و بصری دومین بخش بزرگ در بخش های خانه های هوشمند از نظر حجم سرمایه گذاری و تعداد خرید است.

مصرف‌ کنندگان سینمای خانگی هوشمند و سیستم‌ های صوتی را خریداری می ‌کنند که از فناوری‌ های صفحه لمسی و فرمان صوتی برای بلندگوها، تلویزیون ‌ها و سایر دستگاه‌ ها استفاده ‌کنند.

در عین حال، بخش A / V فراتر از بلندگوها و صفحه نمایش لمسی متصل به آن است.

به عنوان مثال، بخش اینترنتی سازنده تلویزیون چینی Skyworth Digital Holdings، 44 میلیون دلار بودجه برای توسعه تلویزیونی دریافت کرده است که با حذف نور آبی از چشم ها محافظت می کند.

مطالعات نشان می دهد نور آبی تلویزیون بر خواب تأثیر می گذارد و به طور بالقوه می تواند باعث بیماری شود.

جغرافیای بازار کار خانه هوشمند

استارت‌ آپ‌ ها به کارمندان، سرمایه‌ گذاران و تامین‌ کنندگان با تجربه نیاز دارند. بنابراین محیط محلی اهمیت زیادی دارد.

به نظر می ‌رسد اکوسیستم‌ های استارت ‌آپ متمرکز بر فناوری‌ های خانه‌های هوشمند، عمدتاً در ایالات متحده، چین (در شهر شنژن) و بریتانیا در حال شکل ‌گیری هستند که ایالات متحده در این مرحله بسیار جلوتر است.

در ایران نیز با توجه به تقاضای هوشمند سازی ساختمان بخصوص در شهرهای بزرگ همچون تهران، این بازار رونق گرفته و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

سرمایه گذاران برتر در بازار خانه های هوشمند

تصاحب شرکت های بزرگتر نشان دهنده دیگری از اهمیت روزافزون بازار خانه های هوشمند است.

از بین تمام شرکت ‌هایی که در ده سال گذشته تأسیس شده‌اند، شرکت ‌هایی که در بخش امنیت و ایمنی هستند، بالاترین ارزش متوسط ​​را داشته‌ اند.

بازار تهویه مطبوع و روشنایی به طور متوسط ​​1.7 میلیارد دلار ارزش داشت که در رتبه بعدی قرار دارد.

مجموعه ای از سرمایه گذاران نهادی و شرکت ها، در بازار خانه های هوشمند سرمایه گذاری کرده اند. با اختلاف زیاد، اینتل کپیتال فعال ترین سرمایه گذار است و پس از آن آمازون با سرمایه گذاری هایی که عمدتاً از طریق صندوق الکسا انجام شده است.

استراتژی بازار کار خانه هوشمند

یکی از نکات کلیدی برای تازه‌ واردها و کسانی که به تازگی وارد بازار کار خانه هوشمند شده اند، برقراری تعادل بین فناوری پیشرفته و قابلیت استفاده از آن است.

باید توجه داشت که همیشه افزودن پیچیدگی ها به سیستم خانه هومشند، هوشمندانه نیست و ممکن است باعث عقبگرد مصرف کننده شود.

نکته بعدی شناخت روحیات مشتری و ارائه یک سیستم خانه هوشمند مطابق میل مشتری است. چیری که او را راضی کند و به تمام آنچه در ذهن داشته، برساند.تنها در این صورت است که شرایط برای رشد انفجاری فراهم خواهد شد.

رونق بازار کار خانه هوشمند

رونق بازار کار خانه هوشمند

موارد زیر برای فروشندگان خانه های هوشمند که به دنبال افزایش رونق بازار هستند، آمده است:

  1. محصولات شرکت

مجموعه ای حیاتی از دستگاه ها و برنامه های کاربردی سازگار بر روی پلت فرم شرکت بسازید. به جای اینکه صرفاً بهترین طیف از محصولات را انتخاب کنید، راه حل های نهایی را ارائه دهید.

تعداد کمی از پلتفرم‌ های موجود در میان‌ مدت به روز می‌ مانند، زیرا صنعت پیشرفته تر می‌شود و در محصولات و دسته‌ها تنوع زیادی به وجود خواهد آمد.

  1. قدرت اکوسیستم

از قدرت یک اکوسیستم استفاده کنید. یک دستگاه خانه هوشمند زمانی قدرتمند می شود که سیستم های منفرد در خانه را به هم متصل کند.

ادغام با دستگاه های دیگر، مانند روشنایی و ماشین لباسشویی، رضایت مشتری و رونق کار فروشنده را افزایش می دهد.

  1. هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و الگوریتم‌ های پردازش زبان بومی را وارد سیستم خانه هوشمند کنید. یک دستیار واقعی باید کاملاً پیش بینی کننده باشد، اما به شیوه ای ظریف و بدون ایجاد ترس از هوش مصنوعی.

هوش مصنوعی در بازار کار خانه هوشمند

  1. داده های خانه هوشمند

از داده های خانه هوشمند استفاده کنید. این به فروشندگان کمک می کند تا در مورد ترجیحات و رفتارهای مصرف کننده بیاموزند و یک تجربه کاربری هدفمندتر و در نهایت برتر ایجاد کنند.

همچنین می تواند منبع مهمی برای درآمد اضافی باشد.

  1. راه حل جدید

راه های جدیدی برای حل مشکلات قدیمی پیدا کنید. فرصت هایی در بازارهای مجاور وجود خواهد داشت و در این مورد، معنای رقابت گسترده تر از همیشه خواهد بود.

به عنوان مثال یک جاروبرقی هوشمند که در اصل یک ربات است که به سیستم جاروبرقی متصل است. دوربین و حسگرهای مرتبط با امنیت را به جاروبرقی اضافه کنید.

با این کار جاروبرقی هوشمند از یک بازار معمولی و پر رقابت به یک جاروبرقی با سیستم ‌امنیتی تبدیل می‌شود. با یک دوربین امنیتی روی چرخ که به عنوان یک سرویس ارائه شده است.

  1. امنیت دستگاه ها

امنیت دستگاه و اعتماد مصرف کننده را در اولویت قرار دهید. عدم تمرکز فروشنده بر امنیت منجر به مسائل مربوط به حریم خصوصی می شود و بر شهرت یک برند تأثیر منفی می گذارد.

انتظار می رود سطح بالایی از بررسی در این زمینه، از سوی مصرف کنندگان و کسب و کارها انجام شود.

  1. تعریف کسب درآمد

برنامه های محصول را با تمرکز بر مدل های کسب درآمد و هزینه های عملیاتی به وضوح تعریف کنید.

یک فروشنده خانه هوشمند می‌ تواند روی سخت ‌افزار، داده ‌ها، رفتار مصرف‌ کننده و تبلیغات، استفاده و بهینه‌ سازی خدمات مرتبط و سایر زمینه‌ ها تمرکز کند. کسب درآمدی که به خوبی تعریف شده، اجرای متمرکز را تسهیل می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *