هوش مصنوعی در اسمارت هوم

هوش مصنوعی خانه هوشمند

خانه های هوشمند امروزی مبنی بر هوش مصنوعی در خانه می توانند زندگی را در این روزمرگی ها هوشمندتر و راحت تر کنند. یک شرکت هوشمند سازی ساختمان وظیفه فراهم کردن این آسودگی را بر عهده دارد.

ساختمان های هوشمند، گام بعدی در رشد خانه های ما و نحوه تعامل ما با دنیای تکنولوژی است. سیستم‌های مختلف در خانه‌های ما با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی در حال توسعه هستند.

همانطور که روشنایی از شمع به گاز و برق تبدیل شده است، خانه هوشمند به سرعت در حال گسترش است.

در حالی که همه این فناوری‌های جدید خانه هوشمند ممکن است در ابتدا ترسناک و دشوار به نظر برسند، معرفی دستیارهای هوش مصنوعی و کنترل صوتی، پذیرش آن را بسیار آسان ‌تر کرده است.

هوش مصنوعی در خانه هوشمند

اگر می‌خواهید خانه ‌ای هوشمند داشته باشید یا حتی اگر به دنبال استفاده از گوشی هوشمند خود در هر اتاق خانه خود هستید، یک روتر وای فای کار را آسان ‌تر می‌کند.

هوش مصنوعی در خانه هوشمند

یک روتر مشبک Wi-Fi شامل یک یا چند “هاب” است که آنها را در اطراف خانه وصل می کنید تا مناطق مرده را حذف کرده و سیگنال های Wi-Fi را به طور مساوی در سراسر خانه منتقل کنید.

می‌ توانید با استفاده از برنامه مخصوص شرکت هوشمند سازی خود، همه چیز را از تلفن هوشمند خود کنترل کنید.

همچنین در خانه هوشمند کنترل‌ های داخلی وجود دارد که به شما امکان می ‌دهد دسترسی به بعضی وسایل هوشمند مانند موبایل، تلویزیون و یا لپتاپ را تنها با یک عبارت خاموش کنید.

این برنامه برای رساندن همه افراد به موقع به میز شام عالی است. این یکی از بهترین وسایل خانه هوشمند است که روی فناوری ‌های خانه هوشمند مانند هوش مصنوعی بنا شده است.

نقش کیت امنیتی در هوش مصنوعی خانه هوشمند

یکی از بهترین دستگاه های خانه هوشمند، کیت امنیتی هوشمند است. یک سیستم امنیتی قابل اعتماد با ویژگی های نامحدود خانه هوشمند که می توان از آن به عنوان هاب برای دستگاه های Z-Wave و Zigbee استفاده کرد.

این دو که چند پروتکل اتوماسیون خانگی بی سیم هستند، استفاده گسترده از انواع گجت ها را بسیار آسان می کنند.

برقراری امنیت با بیان یک جمله و یا یک کلمه، نشان از بهره گیری از هوش مصنوعی در این بخش از خانه هوشمند می باشد.

دکمه های اضطراری در هوش مصنوعی خانه هوشمند

یکی دیگر از دستگاه های خانه هوشمند دکمه های اضطراری و یا panic button هستند. زنگ ‌های هوشمند که برای مواقع اضطراری برای اعضای خانواده در نظر گرفته شده اند.

این دکمه ها بیشتر برای کمک به بیمارانی که در خانه تنها مانده اند و یا در اتاق خود هستند و نیاز به کمک دارند، در نظر گرفته شده است و در کنار تخت بیمار قرار می گیرد.

دکمه دیگری هم در راهرو نصب می شود تا در صورت نیاز برای کودکان قابل دسترس باشد. در صورتی که کودک در خانه تنها باشد و احساس خطر کند، با فشار این دکمه به اعضای خانواده اطلاع رسانی می شود.

با تکیه بر هوش مصنوعی، پیام هایی که از قبل به سیستم داده شده، به همه یا تعدادی از اعضای خانواده از طریق پیامک، ایمیل و یا نوتیفیکیشن ارسال می شود.

هوش مصنوعی خانه هوشمند در دستیار صوتی

دستیار صوتی خانه هوشمند یکی دیگر از سیستم هایی است که هوش مصنوعی خانه هوشمند محسوب می شود. دستیار صوتی شرکت میرای، قابلیت تنظیم به زبان فارسی را دارد.

سیستم دستیار صوتی هوشمند با توانایی ضبط و پخش صدا به زبان فارسی، قابلیت ذخیره کلمات فارسی را دارد.

به این ترتیب با گذشت زمان و اضافه کردن کلمات فارسی، این سیستم به هوش مصنوعی تبدیل شده و قادر به فهم سخنان شما و پاسخگویی به سؤالات شما می باشد.

دستیار صوتی فارسی به دلیل سهولت استفاده برای تمام سنین و هر میزان دانشی، یکی از بخش های مهم در سیستم خانه هوشمند به شمار می آید.

هوش مصنوعی در اسمارت هوم

نقش هوش مصنوعی خانه هوشمند

ترموستات وسیله ای است که کار تنظیمات دما در خانه هوشمند را بر عهده دارد. کنترل دما از طریق ترموستات در سیستم خانه هوشمند، یکی از بزرگ ترین دغدغه های امروزی را مرتفع کرده است.

با استفاده از هوش مصنوعی، سیستم گرمایش و سرمایش منزل شما، با هر فاصله ای، تنها با لمس یک دکمه و یا بیان یک کلمه به کمک تلفن هوشمند شما قابل کنترل می باشد.

برای گرم کردن ویلای خود پیش از سفر کافیست با به کارگیری هوش مصنوعی خانه هوشمند و با فشردن یک دکمه این کار را انجام دهید.

تنظیم دمای آب استخر خود را دو روز قبل از رسیدن به ویلا و با استفاده از این تکنولوژی، به راحتی انجام دهید.

و یا اگر از منزل خارج شده اید و در راه سفر هستید و فراموش کرده اید که سیستم گرمایش و یا سرمایش را خاموش کنید، به کمک سیستم خانه هوشمند این کار را انجام دهید، بدون اینکه مسیر طی شده را برگردید.

کاربرد هوش مصنوعی در خانه های هوشمند

احتمالاً در مورد خانه هوشمند شنیده اید. اما آیا می دانید که چه تأسیساتی مشمول این اصطلاح می شوند؟ چگونه یک خانه هوشمند طراحی می شود و آیا خودتان می توانید هوشمند سازی خانه را انجام دهید؟

شاید با شنیدن عبارت «خانه هوشمند» ساختمانی پر از فناوری های پیشرفته، تاسیسات پیچیده و گران قیمت و صدها حسگر، متصل به یک ابررایانه مرکزی که با شما نیز صحبت خواهد کرد را تجسم کنید.

باید بگویم که تاحدی درست فکر می کنید اما از نظر فناوری پیشرفته و پیچیدگی دستگاه ها؛ نه از لحاظ استفاده از آن ها. استفاده از خانه هوشمند به قدری ساده است که از کودک تا سالمند، قادر به کنترل هر یک از تجهیزات در اختیارشان هستند.

خانه هوشمند در واقع مجموعه ای از دستگاه های محبوب و شناخته شده است که در یک سیستم یکپارچه ترکیب شده اند. تعداد نهایی نصب های متصل و دامنه عملکرد آنها فقط به شما بستگی دارد.

انواع سیستم ها در خانه هوشمند

سیستم های خانه هوشمند به دو دسته تقسیم می شوند:

  • سیمی که بر اساس کابل های اینترنت، سوئیچ ها و ایستگاه ها طراحی و کنترل می شود.
  • بی سیم که از طریق Wi-Fi، بلوتوث و یا پروتکل هایZigbee  و غیره کنترل می شود.

مزیت هوش مصنوعی خانه هوشمند

خانه هوشمند به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، نقشی سه گانه در زندگی روزمره انسان ها ایفا می کند.

اول از همه، امنیت را در خانه، آپارتمان و شرکت افزایش می دهد. علاوه بر این، به شما اجازه می دهد تا آنچه را که در غیاب شما اتفاق می افتد نظارت و کنترل کنید.

همچنین به شما امکان می دهد هزینه های مربوط به خرابی، سرقت یا سهل انگاری را به حداقل برسانید.

از طرف دیگر در کاهش هزینه های مربوط به مصرف انرژی با بهینه کردن آن نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

مزیت هوش مصنوعی در خانه هوشمند

سیستم روشنایی با هوش مصنوعی اسمارت هوم

با بهره گیری از هوش مصنوعی خانه هوشمند، می توانید روشن  و خاموش شدن لامپ ها را در منزل خود مدیریت کنید. با این کار در هیچ اتاقی لامپ اضافه ای روشن نمی ماند.

حتی در صورت نیاز می توانید نور لامپ ها را کم یا زیاد کنید تا در صورت لزوم از نور بالا و در غیر این صورت درجه روشنایی منزل را کم کنید.

قدرت هوش مصنوعی در حسگرهای خانه هوشمند

یک خانه هوشمند همچنین شما را در برابر بسیاری از رویدادهای دیگر محافظت می کند. فرض کنید شما صبح با عجله منزل را ترک کردیه و به محل کار خود رفته اید و فراموش کردید که شیر گاز را ببندید.

ردیاب های تخصصی گاز با فعال کردن زنگ هشدار گوشی، شما را از این واقعیت آگاه می کنند. در صورت وقوع سیل، شما نیز متوجه آن خواهید شد، زیرا سنسور سیل بلافاصله واکنش نشان می دهد.

همچنین هشدار دهنده های مونوکسید کربن و دود به روشی مشابه برای هشدار دادن به گازهای کشنده عمل می کنند.

حسگرهای دما  و همچنین ماژول‌ ها و سیستم‌ هایی که به شما امکان می‌دهند گرمایش را کنترل کنید. همچنین حسگرهای نور هنگامی که خورشید غروب می‌کند، لامپ ها را به طور خودکار روشن می کنند.

حسگرهای حرکتی به شما اطلاع می دهند که شخصی وارد خانه شده است و یا  باز بودن در و پنجره ها را به شما اطلاع می دهند.

این حسگر را می توان در مکان های جالبی مانند کابینت دارو، کمد اسناد محرمانه و یا درها یا کمدهایی که در صورت عدم حضور در منزل نباید باز شوند نیز نصب کرد.

نکته مهم این است که شما کل سیستم را از سطح برنامه تلفن همراه کنترل خواهید کرد و گزارش هایی از آلارم ها را در صورت وقوع، به طور مداوم دریافت خواهید کرد.

شما می توانید سیستم خانه هوشمند را با  یک دکمه یا کنترل از راه دور فعال کنید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *