ویژگی های خانه هوشمند

شاید اگر از ویژگی های خانه هوشمند اطلاع داشته باشید، بلافاصله با یک شرکت هوشمند سازی ساختمان تماس بگیرید و فوراً برای این کار اقدام کنید.

آنچه واضح و روشن است این است که یک خانه هوشمند به هیچ عنوان با یک خانه سنتی قابل قیاس نیست و شما هرگز آرامشی را که با داشتن یک منزل هوشمند دارید، با یک خانه معمولی تجربه نخواهید کرد.

ویژگی های یک خانه هوشمند به قدری جذاب و در عین حال کاربردی هستند که شاید نتوان برای نام بردن آن ها اولویت قائل شد، بنابراین در این مقاله تنها به چند مورد از این خصوصیات اشاره شده که هرکدام شگفتی های خاص خود را دارد.

ویژگی امنیت بالا در خانه هوشمند

امنیت بالا در خانه هوشمند

یکی از ویژگی های خانه هوشمند که بسیار مهم و کاربردی است و ممکن است بیشتر مورد توجه مشتریان قرار بگیرد، امنیت بالا در این منازل می باشد.

خانه های هوشمند به واسطه دزدگیرهای تحت شبکه، سیستم های اتوماسیون و سیستم های اعلام حریق هوشمند، امنیت بسیار بالاتری نسبت به خانه های سنتی دارند.

سیستم امنیتی هوشمند مانند یک هوش مصنوعی، با کوچکترین بوی گاز و یا دود در رابطه به اعلام حریق و با کوچکترین حرکت و یا باز بودن درهای منزل در خصوص دزدگیر هوشمند، فعال شده و به مالک را تا رفع مشکل پیش آمده هشدار می دهد.

متأسفانه در خانه های سنتی اتفاقاتی مانند گاز گرفتگی، آتش سوزی و سرقت به وفور اتفاق میفتند که از مشکلات اصلی این خانه ها می باشد که در خانه های هوشمند این مشکلات مرتفع شده است.

ویژگی های خانه هوشمند

ویژگی صرفه اقتصادی خانه هوشمند

هوشمند کردن خانه از دو جهت برای متقاضیان این کار ارزش افزوده به همراه دارد.

  • اول اینکه یک خانه هوشمند بی شک از یک خانه معمولی گران تر است.
  • دومین مورد اینکه هزینه هایی که در جهت هوشمند سازی یک خانه صرف شده است، با بهینه سازی مصرف انرژی به شخص باز می گردد.

ویژگی های خانه هوشمند

آنچه بدیهی است این است که قیمت خانه پس از هوشمند سازی تغییر می کند و گران تر می شود و ارزش بسیار بالاتری پیدا خواهد کرد. چراکه قیمت یک خانه هوشمند به مراتب بالاتر از خانه های معمولی می باشد.

از طرفی به دلیل مزیت اصلی خانه هوشمند که کاهش مصرف انرژی است، هزینه هوشمند سازی با مصرف بهینه انرژی توسط این سیستم، به صاحب منزل باز می گردد.

با توجه به بالا رفتن هزینه های انرژی در سراسر دنیا و ایران، و با توجه به اینکه کار این سیستم به نحوی استفاده درست و به اندازه از انرژی هایی چون آب، برق و گاز است؛ هزینه ای که باید بابت هدر رفت انرژی پرداخت می شد، در حساب صاحب خانه هوشمند باقی می ماند.

در نتیجه با هوشمند سازی منزل، هم در هنگام فروش از ارزش افزوده ملک سود چشم گیری نصیب صاحب ملک می شود و هم از طرف دیگر هزینه هایی که صرف هوشمند سازی منزل شده است، با بهینه سازی مصرف انرژی، قبلاً برای مالک یک خانه هوشمند جبران شده است.

کاهش دغدغه های ساکنین منزل از ویژگی های خانه هوشمند

همه افراد هر روزه به هنگام خروج از منزل ملزم به رعایت برخی موارد هستند. مسائلی از جمله بستن شیر گاز، خاموش کردن برق، خاموش کردن سیستم سرمایش و گرمایش، کشیدن پرده ها و بعضی موارد دیگر.

دستیار صوتی خانه هوشمند

اما کسی که در یک خانه هوشمند زندگی می کند کافیست خروج خود از منزل را به سیستم اعلام کند. این اعلام خروج می تواند از طریق دستیار صوتی فارسی، لمس یک دکمه در پنل سیستم هوشمند و یا تاچ یک دکمه در گوشی صورت بگیرد.

و یا برعکس، هنگامی که وارد منزل می شوید، کارهایی را باید به طور روزمره انجام دهید. مواردی بر خلاف کارهایی که هنگام خروج از منزل انجام داده بودید.

کارهایی از قبیل روشن کردن روشنایی منزل، روشن کردن سیستم سرمایش و یا گرمایش منزل، کنار زدن پرده ها، روشن کردن چای ساز و موارد مشابه.

اما با داشتن یک خانه هوشمند، با اعلام ورود به سیستم دستور انجام تمام این کارها را می دهید و با خیال راحت بعد از یک حمام کوتاه، تمام این کارها انجام شده و چای و یا قهوه شما حاضر است.

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که بر فرض در مسیر جاده ای به جهت سفر هستید؛ بین راه به خاطر میاورید که شیر گاز را نبسته اید، یا وسایل گرمایش و سرمایش منزل را خاموش نکرده اید و یا هر موضوع دیگری.

با این ویژگی خانه هوشمند، شما می توانید تمام این موارد را از راه دور کنترل کنید و نیازی به بازگشت مسیر طی شده نیست.

در نتیجه یک سیستم هوشمند در خانه می تواند تا حد زیادی دغدغه های انسان را در این دوره پر مشغله کاهش دهد.

ویژگی زیبایی و مدرنیته بودن در هوشمند سازی خانه

مدرنیته بودن خانه هوشمند

از دیگر ویژگی های خانه های هوشمند، مدرن بودن این منازل است. با حذف شدن کلید شدن سنتی یا مکانیکی و جایگزین شدن آن ها با کلید های لمسی و تاچ پنل ها در خانه های هوشمند، حس مدرنیته بودن در این خانه ها به وضوح به چشم می خورد.

اینکه با استفاده از دستیار صوتی که تنها با به زبان آوردن یک جمله و یا حتی یک کلمه، سناریوی مورد نظر اجرا شود؛ منزل شما را به یک خانه مدرن و امروزی تبدیل می کند.

این موارد نه تنها به ذاته به زیبایی منزل می افزایند، بلکه دست طراحان داخلی را برای زیباتر طراحی کردن منزل باز می گذارد و شیک بودن منزل را به همراه دارند.

این محصولات تنها محصولاتی هستند که می توانند حس مدرنیته و لوکس بودن را به زیبایی منزل اضافه کنند.

زیرساخت های استاندارد از ویژگی های خانه هوشمند

در خانه های سنتی، زیرساخت ها سلیقه ای صورت می گیرند و تا حد زیادی به سلیقه مجری طرح وابسته است.

اما در خانه هوشمند به واسطه اینکه زیرساخت های استاندارد باید رعایت شود، دیگر زیرساخت های سنتی را ندارند، در نتیجه با توجه به الزام به رعایت استانداردها، زیر ساخت های استانداردی دارند.

این موضوع در آینده رفع ایراد ها را راحت تر کرده و عمر تأسیسات موجود در ساختمان با تا حد زیادی بالا می برد.

خصوصیات خانه هوشمند

اکنون که تا حدودی با خصوصیات جالب و هیجان انگیز یک خانه هوشمند آشنا شدید، وقت آن است که تصمیم بگیرید که آیا ترجیح می دهید که یک خانه هومشند داشته باشید و یا همچنان خانه های سنتی را انتخاب می کنید.

شاید بتوان گفت که هوشمند سازی منزل یک سرمایه گذاری موفق محسوب می شود که با در نظر گرفتن مزایای ذکر شده، علاوه سود مالی، از لحاظ روانی نیز بسیار مؤثر خواهد بود.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *